آینده کیسه هوا

کیسه هوا (ایربگ) در خودرو و آینده پیش بینی شده برای آن

در مطالب قبلی، درباره آشنایی با کیسه هوای خودرو و عملکرد آن نوشتیم. در این مطلب از آینده کیسه هوا در اتومبیل و نوآوری هایی که در این زمینه وجود داشته اند صحبت می کنیم.

کیسه هوا (ایربگ) یکی از معیارهای بسیار مهم در اندازه گیری میزان ایمنی اتومبیل به شمار می رود.  طبق گفته سازمان ایمنی ترافیک، در تصادف هایی که خودرو از رو به رو برخورد می کنند، کیسه هوای جلو باعث کاهش ۲۹ درصدی میزان تلفات رانندگان می شود. کیسه هوای این قسمت همچنین تلفات سرنشینان بالای ۱۳ سال صندلی جلوی اتومبیل را به میزان ۳۲ درصد کاهش می دهد. در خودروهای امروزی کیسه های هوا معمولا درقسمت‌های رو به رو و طرفین قرار دارند. بعضی از انواع خودروها، در قسمت صندلی های عقب هم مجهز به کیسه هوا هستند.

تکنولوژی های آینده کیسه هوا مطمئنا رانندگی را از امروز هم ایمن تر خواهد کرد. در ادامه این مطلب، بعضی از نوآوری هایی را که به تازگی در زمینه ایربگ انجام شده است، مشاهده می کنید.  آینده مشخص می کند که کدام یک از این نوآوری ها به طور گسترده روی خودروها کار گذاشته می‌شوند و کدام یک در سطح ایده باقی می مانند.


نوآوری های آینده کیسه هوا

 

کیسه هوای زانویی

آینده کیسه هوا

این کیسه هوای کوچک برای جلوگیری از هرگونه آسیب به قسمت های تحتانی بدن در برخورد با داشبورد ایجاد شده است. کیسه های هوای زانویی صندلی راننده زیر ستون فرمان قرار می گیرد  و برای  شاگرد هم در قسمت پایینی داشبورد تعبیه می‌شود.

شرکت فورد طراحی صندلی اش برای مدل موستانگ ۲۰۱۵ را همراه با کیسه هوای زانو انجام داده است . این شرکت به جای استفاده از مدل های سنتی پارچه کیسه هوا، از نوعی کیسه پلاستیکی بلند با قابلیت باد شدن بالا استفاده کرده است. محل قرار گیری این کیسه هوا در قسمت جعبه داشبورد و بین دیواره داخلی و خارجی آن است. در صورت تصادف، با سرعت بسیار بالا گازی کیسه را پر میکند و از جعبه داشبورد مستقیم قسمت جلوی پاهای سرنشین جلو  را پر می کند.

 

کیسه هوای جلو و وسط خودرو

ایربگ میانی

جنرال موتورز در سال ۲۰۱۳  کیسه هوای جلو و وسط خودروهای خود را بر روی بوییک، شورولت و کراس اوورهای GMC Acadia امتحان کرد. این کیسه هوا در بین دو صندلی جلو و از سمت راست صندلی راننده تا تقریباً قسمت میانی خودرو قرار می گیرد. طبق گفته جنرال موتورز هدف از طراحی این کیسه هوا،جلوگیری از خم شدن راننده به قسمت صندلی شاگرد در زمان تصادف است، در زمانی که صندلی جلوی اتومبیل سرنشین ندارد.  همینطور زمانی که صندلی شاگرد پر باشد، این کیسه هوا به عنوان مانعی در برابر برخورد دو نفر به یکدیگر عمل می‌کند.

جنرال موتورز همچنین ادعا میکند که این کیسه هوا، صدمات ناشی از چپ کردن خودرو را کاهش  می دهد.

 

کمربند های بادی

آینده کیسه هوا

شرکت فورد در سال های اخیر کمربند ایمنی بادی خود را معرفی کرده است. این کمربندها هم به عنوان کیسه هوا و هم به عنوان کمربند ایمنی استفاده می شوند.  طبق گفته شرکت فورد، کمربندهای بادی آسیب های مربوط به سر گردن و سینه را برای هم سرنشینان جلو و هم سرنشینان عقب کم میکند.  این کمربندها برای کودکان که معمولا در صندلی های عقب سوار می شوند کاربردی و مفید است.

با این حال تمام سازندگان صندلی ایمنی مخصوص کودک توصیه می کنند که صندلی کودک را همراه با کمربند ایمنی بادی استفاده نکنید.

 

آینده کیسه‌ هوا:

در آینده نزدیک پیشرفت های بیشتری در زمینه ایمنی پیش از حادثه حاصل خواهد شد. پروژه های سیستم های پیش برخورد و سیستمهای  هشدار خروج از خط نمونه هایی از پروژه های فعال حال حاضر برای پیشگیری از تصادف ها است.  این پروژه ها نسبت به پروژه های ایمنی پس از حادثه مانند شناسایی نقاط آسیب پذیر خودرو و کیسه های هوا پیشرفت بیشتری خواهند داشت.

 

منبع: ادموندز

خاموش شدن خودروخاموش شدن خودرو
چرا خودروی من در حال رانندگی خاموش می شود؟
مطلب قبل
آماده سازی خودرو برای تابستانآماده سازی خودرو برای تابستان
چگونه خودرو را برای رانندگی در فصل تابستان آماده کنیم؟
مطلب بعد

یک پاسخ بگذارید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های لازم علامت دارند *