فروش خودرو

اقدامات هوشمندانه قبل از فروش خودرو

اگر قصد فروش خودرو ی مشکل دار فنی و مکانیکی تان را دارید، بدانید که برای فروش آن مشکلاتی جدی خواهید داشت.

نکات اساسی و ساده قبل از فروش خودرو

 

مشکلات فنی جدی که جای خود دارد. اما مشکلات جزئی خودرو هم می تواند باعث دلسرد شدن مشتریان و پایین آمدن قیمت فروش خودرو تان شود. به همین خاطر لازم است رفع ایرادهای جزئی را به خریدار خودرو نسپارید و قبل از دادن آگهی خودرو ، آنها را رفع کنید. به عنوان مثال چراغ  داشبورد سوخته، تیغه برف پاک کن قدیمی، اسپیکرهای خراب و… تاثیر زیادی بر روی تصمیم خرید مشتری و همینطور قیمت ماشین شما می گذارد.

اگر تغییری در خودرو ایجاد کرده اید، بهتر است قبل از فروش، آن را به حالت اولیه بازگردانید. بسیاری از خریداران خودروی تغییر داده شده را خودرویی برداشت می کنند که سالها از آن کار کشیده شده است و بالطبع مستعمل و پر از ایراد است.

در نهایت، سعی کنید روغن های خودرو را یک دور پیش تعمیرکار مجاز، تعویض کنید و برچسب معاینه دریافت کنید. ممکن است شما خودتان هر بار روغن های خودرو را عوض کرده باشید و به خوبی هم از پس این کار بر بیایید. اما برای فروش خودرو و تاثیرگذاری بر روی مشتری بهتر است برچسب معاینه را داشته باشید.

 

تمیز کردن خودرو

 

فروش خودرو

 

 

طبیعتاً، اولین گام شست و شو و وکس خودرو است. فراموش نکنید که نقاط دور از دسترس و کور خودرو مانند گوشه درها را تمیز کنید. یک کیت ترمیم رنگ خودرو به همراه پد های جلا دهنده و خش گیر تهیه کنید و خراش های کوچک روی خودرو را با آن از بین ببرید. همچنین از پولیش برای براق کردن آن نقاط استفاده کنید. در درون خودرو هم لازم است همه جا را از جمله شکاف ها و گوشه ها جاروبرقی بکشید و از تمیز بودن آن مطمئن شوید.

داشبورد را با استفاده از اسپری تمیز و براق کنید و در داخل خودرو ، خوشبو کننده هوا قرار دهید. رعایت این نکات کوچک باعث می شود قیمت خودرو بالاتر رود و همچنین راحت تر فروش برود.

در مورد موتور خودرو، تا زمانی که واقعاً کثیف نشده است، آن را تمیز نکنید. زیرا این کار به خریداران این ذهنیت را می دهند که موتور خودرو تان تعمیر شده یا دارای ایراد است.

 

تبلیغات

یک آگهی حرفه ای در دیوار، شیپور یا هر پلتفرمی که امکان دیده شدن بالا دارد، قرار دهید. مراقب غلط املایی، تعریف های کودکانه و اشتباهات این چنینی باشید.

در آگهی فروش خودرو خود فراموش نکنید که سال ساخت خودرو، مدل و شرکت تولید کننده و امکانات مربوط به خودرو را به صورت گزینه ای قید کنید. سعی کنید آگهی نه آنقدر کوتاه باشد که عملا اطلاعاتی به مشتری ندهد و نه آنقدر طولانی باشد که از حوصله وی خارج گردد. مطمئن شوید که همه نکات قابل ذکر درباره ی خودرو مانند آسیب های بدنه، نشت روغن و نقص های احتمالی را بیان کرده اید.

بیان نقص های خودرو علاوه بر اینکه عملی اخلاقی است، باعث می شود مشتریان با اطمینان بیشتری خودرو را بازدید و خریداری کنند.

عکس های با کیفیت یکی از مهمترین نکات مربوط به دادن آگهی است. برای آگهی خودرو ۷ عکس ضروریست :  نمای جلو، سمت چپ، سمت راست، عقب، باتری-موتور-…، داخل خودرو و یک نمای با فاصله از خودرو

از قرار دادن فیلترهای هنری و رنگی به شدت خودداری کنید و عکس را به همان صورت که می بینید در آگهی قرار دهید.

 

تست درایو  (تست خودرو توسط خریدار)

تمامی مراحل گفته شده مقدمه ای برای اتفاق اصلی هستند و اتفاق اصلی رودررویی با مشتری است.

مکانی عمومی و سرراست را برای ملاقات با مشتری انتخاب کنید. این کار برای مشتری بسیار ساده تر و موردپسند تر از ملاقات شما در یک مکان خصوصی است. به عنوان فروشنده، شما در ابتدا پشت فرمان بنشینید و تصویری از رانندگی اصولی و برخورد درست تان با خودرو را به مشتری نمایش دهید. سپس اجازه دهید خریدار خودرو به طور آزمایشی چند دقیقه ای پشت فرمان بنشیند و رانندگی کند. در نهایت برای معامله خودروی خود، دانستن نکات حقوقی ضروری است که در مقاله زیر می توانید با آنها آشنا شوید.

نکات حقوقی معامله خودروی دست دوم

 

منبع: www.popularmechanics.com

تاریخ تولید لاستیکتاریخ تولید لاستیک
روش تعیین سن لاستیک خودرو
مطلب قبل
آتش سوزی خودروآتش سوزی خودرو
آتش سوزی خودرو و علل آن
مطلب بعد

یک پاسخ بگذارید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های لازم علامت دارند *