بهترین زمان خریدن خودرو

بهترین زمان خرید خودرو چه زمانی است؟

خرید خودرو

مردم همیشه به دنبال پیدا کردن راهی برای خرید ارزان تر و به صرفه تر هستند. یکی از مهم ترین عواملی که قیمت را بالا و پایین می کند، زمان خریدن کالاست! این زمان برای کالاهای مختلف قطعا متفاوت است.

در میان مردم رایج است که اگر تلویزیون میخواهید، نزدیک سال نو نخرید. خانه را در زمان باز بودن مدرسه ها عوض کنید تا قیمت ها پایین تر باشد. اگر بلیط هواپیما میخواهید، امروز برای فردا بخرید تا ارزان تر باشد، و چیزهایی از این دست.

اما در مورد خودرو اگر از اطرافیان بپرسید چه زمانی بهترین زمان خریدن خودرو است، جواب های مختلفی خواهید شنید. مثل آخر ماه، یا زمانی که مدل جدیدتر برند خودرو به بازار بیاید.

به طور کلی متغیرهای زیادی در قیمت خودرو تاثیرگذارند. تحقیقات نشان می دهد که قیمت خودرو به طور معمول در اواخر ماه پایین تر از اول و وسط ماه است. همینطور در ماه های آخر هر سال هم قیمت ها کمی افت می کنند.

 

بهترین زمان خریدن خودرو

 

آخر ماه

زمانی که به روزهای آخر ماه می رسیم، احتمالا نمایندگی های فروش خودرو به تعداد هدف گذاری شده برای فروش خودرو خود نرسیده اند. بنابراین اشتیاق بیشتری برای فروش محصولات خود خواهند داشت و باز هم با احتمال بیشتری حاضر به ارائه تخفیف خواهند شد. این همان زمانی است که نباید به یک معامله اصرار کنید و حتما کل بازار را رصد کنید.

اگر از آن دسته افرادی هستید که با کوتاه بودن زمان خرید دچار استرس می شوند و نمی توانند تصمیم درست بگیرند، بهتر است بررسی های کلی را قبل از این تاریخ ها انجام دهید و تصمیم خود را بگیرید و فقط برای خرید خودرو در آخرین روزهای ماه اقدام کنید.

 

آخر سال

برای خرید و فروش خودرو، طبق تجربه ماه های آخر سال مناسب تر و مقرون به صرفه تر است و این امر به علت ارائه مدل های جدیدتر خودرو همان برند و انگیزه بیشتر برای فروش محصولات قدیمی تر است.

صاحبان شرکت های خودروسازی مایلند سال خود را با فروشی قوی و جیب پر تر تمام کنند. همچنین بحث انبارداری در خودرو  بسیار مهم است و نبود خودرو در انبار در موارد بسیاری بهتر از بودن آن است. به همین خاطر انعطاف بیشتری در قیمت ها از خود نشان می دهند.( خودروساز های ایرانی کمتر)

بعضی بررسی ها نشان داده اند که خرید خودرو در فروردین ماه هم به اندازه بهمن و اسفند می تواند سودده باشد. به شرطی که خودروی مدل قدیمی را بخرید.

 

بخوانید:  اقدامات هوشمندانه قبل از فروش خودرو

 

در نهایت چه کنیم؟

همان طور که گفتیم، در طول سال فرصت های زیادی وجود دارند که در آنها می توانید خودرویی با قیمت مناسب تر تهیه کنید. اما به طور کلی بهترین زمان خریدن خودرو زمانی است که به آن نیاز دارید و خرید آن ضروری است. حال اگر آن زمان نزدیک تعطیلات است، اگر در اوایل یا اواخر سال است و …. می توانید از راهنمایی های ذکر شده استفاده کنید. اما در نهایت در ایران متغیرهای تعیین قیمت به قدری زیاد هستند که توصیه می کنیم زمانی که تصمیم به خرید گرفتید و قیمت ها چک کردید، در نزدیک ترین زمان مناسب، اقدام به خرید کنید.

 

منبع:  edmunds

تعویض دندهتعویض دنده
چگونه تعویض دنده اتومبیل را انجام دهیم؟ چگونه دنده معکوس بگیریم؟
مطلب قبل
قیمت خودرو دست دومقیمت خودرو دست دوم
نحوه محاسبه قیمت خودرو دست دوم
مطلب بعد

یک پاسخ بگذارید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های لازم علامت دارند *