خاموش شدن خودرو

چرا خودروی من در حال رانندگی خاموش می شود؟

جدیدا رانندگان زیادی این سوال را می پرسند که “چرا خودروی من موقع رانندگی به یکباره خاموش می شود؟” در واقع هنگام رانندگی، هیچ چیز بیشتر از اینکه یکباره ماشین خاموش شود، راننده را اذیت نمی کند. اگر شما هم مشکل خاموش شدن خودرو را تجربه کرده اید، در ادامه مقاله ، چند روش برای درست کردن این وضعیت یاد خواهید گرفت.

 

 دلایل اصلی خاموش شدن خودرو

 

بیایید دلایل اصلی اینکه خودروها خاموش می شوند را بررسی کنیم:

تمام شدن سوخت

اولین چیزی که در زمان خاموش شدن خودرو باید چک شود، باک بنزین است. خالی شدن باک بنزین چیزی است که همه ما حداقل یک بار تجربه اش کرده ایم و استرس ناشی از آن را چشیده ایم. مطمئنا ماشین بدون بنزین و به طور کلی سوخت حرکت نمی کند. برای اینکه با این حالت مواجه نشوید حواستان به عقربه سنجش سوخت باشد.

مشکل دینام

مشکل دینام از مشکلات رایج و دلیل خاموش شدن همه خودروها و به خصوص خودرو پژو 206 است. وقتی دینام خودرو مشکل پیدا می کند، در واقع خودرو نمی تواند برق خودرو را تامین کند و در نتیجه خاموش می شود. حتی وقتی ماشین در حال حرکت است؟ بله!  در این حالت باید زودتر مشکل را رفع کنید قبل از اینکه باتری خالی شود. وگرنه منتظر باشید تا ماشین خاموش شود.

سنسورهای خراب

با اینکه تکنولوژی ساخت و امنیت خودرو ها پیشرفت چشمگیری داشته و میزان خطا در عملکرد ایمنی آنها کاهش یافته، باز هم در برخی مواقع سنسورهای خودرو اطلاعات اشتباه می دهند و باعث خاموش شدن خودرو می شود.

 

بخوانید:  فناوری های جدید حوزه خودرو در سال ۲۰۱۷

 

مشکل از سوکت پمپ بنزین در زیر کاپوت که مشکل رایج در پژو 405 است.

 

اشکال در کانکتور پمپ بنزین در داخل خودرویتان

 

مشکل پمپ سوخت

دلیل دیگری که باعث می شود اتومبیل شما خاموش شود، مسائل و مشکلات مربوط به پمپ سوخت است. اگر چیزی در پمپ یا فیلتر سوخت گیر کرده باشد، می تواند باعث خاموش شدن ماشین شود. بنابراین توصیه می کنیم همیشه قبل از شروع رانندگی های طولانی پمپ سوخت را چک و تمیز کنید.

مشکل در سیستم سوییچ

یکی از دلایل احتمالی خاموش شدن خودرو در حال رانندگی می تواند مشکل سیستم جرقه زنی سوییچ باشد.

 


بعد از خاموش شدن خودرو چه کنیم؟

بعد از اینکه به طور اتفاقی و به یکباره خودروی شما خاموش می شود، اولین اولویت باید امنیت خودتان، سرنشینان و همچنین دیگر کسانی که در جاده یا خیابان هستند باشد. آرامش خودتان را حفظ کنید و نترسید. بعد، 4 گام زیر را انجام دهید.

 

ماشین را به کناره راه بکشید.

اولین گام، این است که بدون ترس و هول شدن، ماشین  را جابجا کنید و آنرا به کناره راه ببرید. این کار با  یک کنترل ساده فرمان انجام می شود و سخت نیست. اگر کنترل کردن خودرو کار سختی بود، می توانید به راه خود ادامه بدهید و در اولین جای امن خودرو را با ترمز دستی متوقف کنید.

 

روشن کردن دوباره خودرو

بعد از اینکه خودرو را در کناره راه پارک کردید، راهی پیدا کنید تا دوباره خودرو را روشن کنید. اگر دوباره روشن شد، بسیار خوش شانس هستید و می توانید خودرو را به نزدیکترین تعمیرگاه ببرید و مشکل را حل کنید.

 

زدن فلاشر

اگر خودرو روشن نشد حتما قبل انجام هر کاری، از قبل فلاشر بزنید تا دیگر رانندگان بدانند خودروی شما در وضعیت غیرعادی قرار دارد و برای ایمنی از آن فاصله بگیرند.

 

تماس با امداد خودرو 

اگر در مکان موردنظر امکاناتی نداشتید و خودرو هم روشن نشد حتما با امداد خودرو تماس بگیرید؛ تا برای بکسل کردن خودرو در صورت نیاز و رفع مشکل به کمک تان بیایند.

 

 

منبع: carfromjapan.com

نگهداری از گیربکسنگهداری از گیربکس
نکات نگهداری از گیربکس اتوماتیک خودرو
مطلب قبل
آینده کیسه هواآینده کیسه هوا
کیسه هوا (ایربگ) در خودرو و آینده پیش بینی شده برای آن
مطلب بعد

یک پاسخ بگذارید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های لازم علامت دارند *