رانندگی در باران

نکات ایمنی برای رانندگی در روزهای بارانی

شاید تعجب کنید اما  تجربه نشان می دهد رانندگی در باران و هوای مرطوب بسیار خطرناک تر است تا رانندگی در هوای برفی. بر اساس گزارش اداره ایمنی و ترافیک جهانی زمانیکه در هوای بارانی رانندگی می کنید و راهها خیس و مرطوب است، احتمال تصادف بیشتر از شرایط آب و هوایی زمستان مانند برف و یخ است.

محققان اداره ایمنی و ترافیک، بعد از بررسی تقریباً ده ساله، اعلام کردند در حدود ۴۶ درصد تصادفات مرتبط با شرایط جوی، شرایط نامطلوب مربوط به رانندگی در باران بوده است.  و تنها ۱۷% از تصادفات در زمان بارش برف اتفاق افتاده است. این اختلاف در آمار، تا حدودی به این علت است که در زمان بارش برف، بسیاری از ما ترجیح می‌دهیم در خانه بمانیم.  اما زمان بارش باران شرایط را غیر عادی نمی بینیم و مانند روزهای آفتابی رانندگی میکنیم.این در صورتی است که توصیه شده خودرو را برای رانندگی در باران باید مجهز و ایمن نمود.

 

رانندگی در باران

 

 آماده کردن خودرو برای رانندگی در باران

بیل ون تسل مدیر برنامه های آموزش راننده برای دفتر ملی AAA در فلوریدا، می گوید: سالم بودن آج های لاستیک یکی از مهمترین نکات ایمنی رانندگی در روزهای بارانی است .

اگر بیشتر از نصف طول آج لاستیک از بین رفته باشد، به این معناست که لاستیک برای رانندگی در باران مناسب نیست و باید تعویض شود.

  • میزان باد تایر هم خیلی مهم است. لازم است باد تایر را ماهی یک بار اندازه گیری کنید.

شیشه پاک کن های جلوی اتومبیل را بررسی کنید و از سالم بودن آنها مطمئن شوید. در صورتیکه شیشه پاک کن ها نیاز به تعویض داشتند، با کمک راهنماهای اینترنتی، مطمئن شوید  که آن را درست نصب می‌کنید.

چراغ های جلو، چراغ های عقب، چراغ های ترمز و سیگنال های چرخشی را بررسی کنید تا مطمئن شوید که همه شان کار می کنند. هنگامی که رانندگی می کنید، چراغ های خود را روشن کنید تا مقدار دید را افزایش دهید.

 

رانندگی در باران

 

 

آرام  برانید:  رانندگی با سرعت به‌خصوص در روزهای بارانی بسیار خطرناک است.  زیرا تایرها کمتر با آسفالت درگیر می‌شوند و اصطکاک کمتر می شود. نحوه کار تایر به صورت درگیر شدن با آسفالت است نه سر خوردن روی آن. رانندگی با سرعت کمتر،  باعث بیشتر شدن این اصطکاک و تسلط بیشتر شما روی حرکات خودرو خواهد شد.

 

فاصله بگیرید:  قانون های قدیمی تاکید داشتند که به اندازه یک خودرو با اتومبیل جلویی فاصله داشته باشید.  این قانون را در روزهای بارانی فراموش کنید. خودروی جلویی را به عنوان یک شی ثابت مانند تیر چراغ برق در نظر بگیرید و همیشه فاصله ۳ تا ۵ ثانیه ای خود را با آن حفظ کنید.

 

Hersman می‌گوید باید بدانید چه زمانی به تکنولوژی تکیه کنید و چه زمانی به آن اعتماد نکنید.بعضی از فناوری ها برای استفاده در شرایط جوی ناپایدار توصیه نمی‌شوند. در حالی که برخی دیگر بسیار به درد بخور و کمک کننده هستند.

به عنوان مثال بر روی قابلیت کروز کنترل حساب باز نکنید. سیستم های کروز با آب و هوا هماهنگ نمی شوند. در حالیکه حتی ممکن است رطوبت هوا بر روی سنسورهای سیستم تاثیر بگذارد و خطا از آن سر بزند.

  • حتی نسخه‌های جدید کروز کنترل (کروز انطباقی) ، که سرعت ثابت و فاصله ایمن را حفظ می کند، در هنگام بارش باران توصیه نمی شود.

 

  • سیستم های ترمز ضد قفل ABS برای جلوگیری از  از دست دادن کنترل خودرو در هنگام ترمزهای یکباره و شدید به ویژه در جاده های لغزنده است. سیستم ترمز های ABS بر روی خودروهای مدل ۲۰۱۲ به بعد اکثرا وجود دارد.

 

  • از دیگر فناوری های مفید در هنگام رانندگی در باران، می‌توان سیستمهای کنترل ضد لغزش را نام برد.  این سیستم  نسخه پیشرفته تر سیستم کنترل کشش است.  سیستم کنترل ضد لغزش کمک می‌کند تا در مواقع لزوم با گاز دادن چرخ ها  نچرخند.  که البته این سیستم در اصل زمانی مفید است که بر روی برف و یخ مانده اید و با گاز دادن تلاش می‌کنید که از آن بیرون بیایید.

 

اما در نهایت باید گفت همه این تکنولوژی ها به عنوان پشتیبان و کمک کننده عمل می کنند و نه محافظ. و در نهایت این خود شما هستید که با رعایت نکات ایمنی گفته شده می‌توانید در روزهای بارانی، جلوی حادثه را بگیرید.

 

منبع: ادموندز دات کام

 

نحوه کارشناسی بدنه خودروی کارکرده
مطلب قبل
نگهداری از گیربکسنگهداری از گیربکس
نکات نگهداری از گیربکس اتوماتیک خودرو
مطلب بعد

یک پاسخ بگذارید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های لازم علامت دارند *