خودرو ابی

فواید خرید خودروی دست دوم:

خرید خودرو دست دوم فرآیندی است که ممکن است ماه ها ذهن تان را به خود مشغول کند. شرکت های تولید کننده، آپشن های مختلف، قیمت خودروها و تغییرات آنها، تورم، رنگ خودرو، انتخاب فروشنده، انتخاب میان خرید خودرو نو و کار کرده و … تنها تعدادی از چالش های پیش روی خریدار خودروست!

افراد معمولا در خرید خودرو دو دسته اند:

  • دسته اول کسانی که اصرار به خرید خودرو نو و صفر کیلومتر دارند و برای اثبات درستی عقیده شان انواع دلایل را می آورند.
  • دسته دوم هم کسانی هستند که اصرار به خرید خودرو دست دوم و کارکرده دارند و آنها هم دلایل خاص خودشان را دارند.

در این مقاله سعی داریم بعضی فواید خرید خودروی کارکرده را یادآور شویم:

کاهش هزینه استهلاک:

به محض اینکه برای اولین بار با یک ماشین شروع به رانندگی می کنید، ارزش آن روند کاهش خود را آغاز می کند. خودرو در دو سال اول استفاده، ممکن است تا 30 درصد ارزش اولیه اش را از دست بدهد و در هنگام فروش با زیان مواجه شوید. به علت تورم، این مسئله در ایران به اندازه کشورهای دیگر چشمگیر نیست . اما به طور کلی ارزش خودرو- به خصوص خودروهای چینی – از روز اول کاهش می یابد.

قیمت:

حقیقت این است که بین یک ماشین برند 3-2 ساله و نو از لحاظ فنی تفاوت چندانی وجود ندارد. پس با خرید ماشین برند نو و صفر کیلومتر، در واقع چیزی حدود 25 درصد بیشتر از نیاز و انتظارتان از خودرو پول خرج کرده اید. این اختلاف هزینه وقتی خودرو بیشتر از 3 سال کار کرده باشد، بیشتر هم می شود که اگر بودجه تان محدود  است، با این کار میتوانید به برندهای بهتری فکر کنید.

حق انتخاب بیشتر:

به خاطر قیمت پایین تر خودروی کارکرده نسبت به صفر کیلومتر، عملا شما هنگام خرید خودروی کار کرده دایره انتخاب بزرگتری نسبت به خودروی صفر دارید. به جای خودروی صفر 60 میلیون تومانی، می توانید با خودروی کارکرده 100 میلیونی رانندگی کنید و از آپشن های رده بالاتری بهره مند شوید. تنها کافیست سری به نیازمندی ها و نمایشگاه های ماشین اطراف تان بزنید.

صرفه جویی در هزینه بیمه:

واضح است خودروهای با عمر بالاتر به دلیل تخفیفات بیمه و نرخ پایین تر بیمه بدنه و … از این لحاظ بسیار به صرفه ترند. این در حالی است که  در خودروهای صفر کیلومتر سالیانه هزینه زیادی صرف بیمه و گارانتی میگردد. پس علاوه بر کاهش هزینه مستقیم خرید خودرو، می توانید بر روی کاهش هزینه های جانبی و سالانه هم حساب کنید.

منبع: Artofmanliness.com

فواید خرید خودروی دست دوم:
مطلب قبل
بنز قرمزبنز قرمز
3 اشتباه بزرگ در خرید خودرو که باید از آنها اجتناب کنید
مطلب بعد

یک پاسخ بگذارید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های لازم علامت دارند *