انتخاب تایر مناسب

نحوه انتخاب تایر مناسب برای خودرو

انتخاب تایر مناسب

داشتن لاستیک های مناسب خودرو ، مهم تر از آن چیزی است که فکر می‌کنید. تایرها از اجزای بسیار حیاتی ایمنی خودرو هستند و اهمیت انتخاب تایر مناسب ،قابل چشم پوشی نیست. چون این اجزا، تنها اجزای خودرو هستند که با زمین و جاده در تماس اند و در صورت وجود هر گونه ایراد، ایمنی خودرو را به خطر می اندازند.

تایرها به عنوان نقاط اتصال خودرو با زمین، مسئولیت مهم انتقال سریع فرمانهای راننده به آن را بر عهده دارند. لاستیک با کیفیت، این مسئولیت را در هنگام گاز دادن، ترمزهای سریع، توقف های کوتاه و… در جاده های خشک و مرطوب انجام می دهد.

کرت برگر مدیر بخش  محصولات مصرفی شرکت Bridgestone  می گوید: برای تامین ایمنی خودرو عضوی مهم تر و تاثیرگذار تر از انتخاب تایر مناسب خودرو وجود ندارد.

با توجه به اینکه تفاوت بین لاستیک با کیفیت و بی کیفیت،  تفاوت بین ترمز با خیال راحت و ترمز با خطر برخورد با خودروی جلویی است، بیایید به سوالاتی مهم که معمولاً برای انتخاب و خرید تایر مطرح می شوند پاسخ دهیم:

 

چه نوع تایری بخرم؟

خرید لاستیک خودرو می توانند کاری به شدت گیج کننده باشد.  با توجه به پیشرفت های تکنولوژی در سال های اخیر و افزایش تنوع لاستیک ها، خرید بهترین و مناسب ترین لاستیک برای خودروتان بسیار گیج کننده است.  به‌خصوص اینکه به علت همین تنوع، انتظارات راننده از لاستیک ماشین با چندین سال پیش متفاوت است.

اما پیش از اینکه برای انتخاب تایر مناسب درگیر تنوع تایرها شوید، از سلیقه و انتظارات خود از تایر خودرو ، اطمینان حاصل فرمایید.

معمولاً توصیه می شود در هنگام تعویض تایر خودرو سعی کنید نزدیکترین مدل به لاستیک اصلی خودرو را تهیه کنید. پس از این لازم است سوالاتی درباره عادت های رانندگی خود بپرسید:

  •  لاستیک ها برای رانندگی در هوای سرد زمستان هم استفاده می شوند؟
  •  راحتی چقدر برای تان مهم است؟

با کمک گرفتن از یک کارشناس،  می توانید گزینه های خود را با پرسیدن سوالاتی مانند سوالات بالا محدود کرده و تصمیم گیری را برای انتخاب تایر مناسب آسانتر کنید.

به طور کلی سه نوع عمده لاستیک وجود دارد:  تابستانی، زمستانی و تمام فصول

این لاستیک ها برای انواع شرایط رانندگی،  عملکردهای متفاوتی از خود نشان می دهند.

 

 با خرید لاستیک گران تر چه چیزی نصیبم میشود؟

اگر تصمیم به خرید لاستیک با کیفیت‌تر گرفته اید، به شما تبریک می گوییم.  لاستیک ها مهمتر از آن هستند که به نظر می آیند. به عنوان مثال با خرید لاستیک با کیفیت، با کاهش جرم چرخشی، در مصرف سوخت صرفه جویی کرده و عملکرد بهتری را  خواهید دید.  این ویژگی همچنین موجب کاهش از دست دادن هوا می گردد که در بلند مدت، عمر لاستیک را افزایش خواهد داد.

انواعی از تایرهای TOYO  با تکنولوژی SILENT WALL  باعث کاهش سر و صدا در خودرو میگردد و تایرهای DWS  دارای نشانگر وضعیت هستند که زمان مستهلک شدن تایر را نشان می دهند .

 

پس از آنکه تایرهای جدید خود را تهیه و نصب کردید، لازم است به خوبی و بر اساس دستورالعمل ها از آنها مراقبت کنید. باد لاستیک ها را به طور مرتب چک کنید.  همچنین بررسی های فیزیکی تایر  را برای جلوگیری از سایش های ناخواسته لاستیک انجام دهید تا رانندگی امنی داشته باشید.

منبع:  www.carcare.org

 

آماده کردن خودرو برای زمستانآماده کردن خودرو برای زمستان
9 گام برای آماده کردن خودرو برای زمستان
مطلب قبل
کیسه هوای خودروکیسه هوای خودرو
آشنایی با کیسه هوا (AirBag) در خودرو و عملکرد آن
مطلب بعد

یک پاسخ بگذارید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های لازم علامت دارند *