نحوه کارشناسی بدنه خودروی کارکرده

کارشناس بدنه اتومبیل، به کسی گفته می شود که با استفاده از ابزارها و وسایل دقیق تشخیص رنگ شدگی خودرو و همینطور دانش و تجربه این زمینه، به کارشناسی بدنه خودروی کارکرده می پردازد. کارشناس بدنه خودرو باید توانایی تشخیص قسمت های آسیب دیده، مانند شاسی، اتاق تعویضی، قطعه تعویضی، آبرنگ، کیلر پاشی، بتونه، اتاق دوتکه، اصالت خودرو ، فنی اتومبیل و قیمت گذاری خودرو را داشته باشد.

 

کارشناسی بدنه خودروی کارکرده توسط آقای کارشناس

کارشناسان آقای کارشناس، با سابقه ای درخشان در زمینه کارشناسی بدنه خودرو و همچنین مجهز بودن به دستگاه های به روز، امکان بررسی دقیق بدنه خودرو و تشخیص هرگونه نقص را فراهم می آورند. در اینجا قسمت هایی از بررسی های بدنه خودرو که توسط هر فرد عادی قابل آزمایش است را آموزش می دهیم. در مقالات بعدی، بررسی های سایر قسمت های خودرو را آموزش می دهیم تا با خیالی آسوده تر خودروی کارشده خریداری کنید.

 

مراحل بررسی بدنه خودرو

  • قبل از هر چیز لازم است اطمینان حاصل کنید که خودرو روی سطح صاف قرار دارد.  این مسئله برای این است که هم راحت تر بتوانید تراز بودن لاستیک ها را تشخیص دهید و همچنین ببینید صفحه زیر ماشین شکم نداده باشد.

 

کارشناسی بدنه خودروی کارکرده

 

  • رنگ بدنه خودرو را با دقت بررسی کنید تا از وجود هرگونه لکه های رنگ خوردگی، خراش و یا دندانه دندانه شدن مطلع شوید. برای بررسی رنگ، خودرو باید کاملاً تمیز باشد تا هرگونه تغییر رنگ کاملاً مشخص شود. به گوشه های خودرو بروید و از گوشه به نمای کل بدنه نگاه کنید.  وجود هرگونه موج روی بدنه نشانه خوبی نیست و احتمالاً رنگ شدگی بدنه را نشان می‌دهد. انگشت تان را در امتداد لبه‌های در و صفحات بدنه بکشید.  وجود هر نوع زبری و ناهماهنگی با بقیه سطوح نشان دهنده وجود نوار پوشاننده است .

 

کارشناسی بدنه خودروی کارکرده

 

  • در مرحله بعدی کارشناسی بدنه خودروی کارکرده، صندوق عقب ماشین باید بررسی شود.  هر نوع نشانه ای از زنگ زدگی، وجود آب یا روغن و  سوراخ و  خش دار بودن، نقص بدنه به شمار می‌آید. به طور کلی می توان گفت میزان مستهلک بودن صندوق عقب نشانه ای از مستهلک بودن خود ماشین است.

 

کارشناسی بدنه خودروی کارکرده

 

  • لاستیک های خودرو را چک کنید.  مقدار ساییدگی آج لاستیکها  باید با هم هماهنگی داشته باشند. لاستیک های خودرو لازم است فاقد هرگونه ترک و پرو خالی بودن باشد.  در  مطلب “ لاستیک خودرو چقدر باید عمر کند ”   و همینطور مطلب ” روش تعیین سن لاستیک خودرو ” به طور کامل درباره لاستیکها و نکات مورد توجه آنها صحبت کرده ایم.

 

کارشناسی بدنه خودروی کارکرده

 

  •  هیچ وقت خودرویی که قالب آسیب دیده دارد را نخرید.  زین را چک کنید ( محل اتصال گلگیرهای جلو و نگهدارنده بالای رادیاتور).  ممکن است زین جوش داده شده یا پیچ شده باشد. سرپیچ ها را دربالای بال های داخل کاپوت چک کنید. و اگر هر نشانه ای از خراش یا جابجایی درآن دیدید، بدانید گلگیرها یا تعویض شده و یا دوباره نصب شده است.  و این به آن معناست که خودروی مورد نظر احتمالا تصادفی است.

 

کارشناسی بدنه خودروی کارکرده

 

  • اگر امکانش را دارید، ماشین را بالا بیاورید و زیر آن و همینطور سیستم اگزوز را چک کنید. صفحه زیر خودرو هیچ نشانه ای از زنگ زدگی نباید داشته باشد. در سیستم اگزوز دنبال لکه های سیاه بگردید. وجود لکه سیاه میتواند نشان دهنده وجود نشت در ماشین باشد. تا ماشین را بالا برده اید، فرصت خوبیست تا هرگونه آسیب احتمالی به بدنه و اتصال قطعات را از زیر ماشین چک کنید. انگشت خود را به اگزوز خودرو بزنید.  غلیظ بودن بیش از حد مایع روغن، مشکل جدی در سیستم اگزوز را نشان می‌دهد. ماشین را روشن کنید.  درآمدن بخار سفید رنگ( البته نه در مناطق سردسیر) هم همینطور نشان دهنده وجود مشکل است.

 

کارشناسی بدنه خودروی کارکرده

 

 

منبع: wikihow

 

تعویض روغن ماشینتعویض روغن ماشین
آموزش تصویری تعویض روغن ماشین
مطلب قبل
رانندگی در بارانرانندگی در باران
نکات ایمنی برای رانندگی در روزهای بارانی
مطلب بعد

یک پاسخ بگذارید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های لازم علامت دارند *