بنز قرمز

3 اشتباه بزرگ در خرید خودرو که باید از آنها اجتناب کنید

قبل از خرید خودرو بهترین کار آماده کردن خودتان است. خرید با چشم باز و آگاهانه، لازمه خرید موفق و صحیح است. در متن زیر برخی اشتباهات اصلی هنگام خرید خودرو را به شما یادآور می شویم:

خرید خودروی نو و صفر کیلومتر:

خودرو، سرمایه محسوب نمی شود، یا حداقل سرمایه مناسب و قابل اتکایی به شمار نمی رود. وسایل نقلیه با سرعت زیادی رو به مستهلک شدن و خرابی می روند. به طوریکه در 3 سال اول ارزش آنها به میزان 40-20 درصد کاهش می یابد و این مسئله به این معناست که سرمایه شما به دست خودتان هر سال رو به نابودی می رود.

بهترین کاری که می توانید انجام دهید، این است که اجازه دهید شخص دیگری 2 سال اول عمر خودرو را استفاده کند و شما خودرویی غیر مستهلک با عمر حدود 2 سال تهیه کنید.

در سالهای گذشته یک دلیل محکم برای خرید خودرو نو وجود داشت و آن هم گارانتی ها و کارت طلایی بود اما امروز با کاهش خدمات گارانتی های روی خودرو و نارضایتی مالکان خودروها از کیفیت آنها، اهمیت خود را تا حد زیادی از دست داده اند.

خرید خودروی نامناسب:

فردی مجرد هستید که از خودرو فقط برای رفت و آمد هر روزه به محل کارتان استفاده می کنید؟ در این صورت نیازی نیست 100 میلیون برای خرید خودرویی سرمایه گذاری کنید که دارای امکاناتی بدون حتی کمترین استفاده برای شماست.

مخلص کلام این که ابتدا نیازها و استفاده های خود را از خودرو بشناسید و سپس اقدام به خرید کنید. امکان Cruise Control با اینکه بسیار ترغیب کننده و جذاب است، برای فردی که در سال یکبار هم از شلوغی شهر خارج نمی شود، امکانی کاملا بی استفاده است.

برآورد اشتباه هزینه های خودرو:

هزینه اولیه ای که برای خرید خودرو پرداخت می کنید قطعا مهم است، اما مسئله ای که معمولا از نظر پنهان می ماند، هزینه های جانبی و بلندمدت خودرو اعم از بیمه و هزینه تعمیرات آن است. این نکته را فراموش نکنید که هم هزینه بیمه و هم هزینه تعمیرات خودرو با افزایش ارزش خودرو زیاد می شوند، بنابر این خرید خودرو با قیمت بالاتر، بدون شک هزینه های سالیانه شما را هم افزایش خواهد داد.

علاوه بر هزینه های ذکر شده، هزینه بنزین مصرفی هم بسیار مهم است. حتما قبل از خرید، در اطلاعات مربوط به خودرو، میزان مصرف سوخت آنرا بررسی کنید. هر خودرو در طول سال به طور متوسط 16000 تا 24000 کیلومتر راه می رود. خودرویی که به طور متوسط در هر صد کیلومتر 8 لیتر سوخت می سوزاند، از نظر هزینه های سالیانه بسیار متفاوت است با خودرویی که در 100 کیلومتر 12 لیتر سوخت میسوزاند.

برآورد مجموع هزینه های بیمه، تعمیرات و نگهداری خودرو و سوخت مصرفی مساله های بسیار مهم است که شما را به سمت انتخابی مناسب تر هدایت می کند.

توجه به عوامل ذکر شده و بدست آوردن برآیندی از قیمت مناسب، هزینه های جانبی و بلندمدت منطقی، برند و امکانات مناسب، در کنار سایر عوامل دخیل، موجب انتخابی درست و خریدی موفق می شود که امیدواریم به آن دست یابید.

منبع: www.THEBALANCE.com

خودرو ابیخودرو ابی
فواید خرید خودروی دست دوم:
مطلب قبل
خرید خودروی دست دومخرید خودروی دست دوم
از صاحبِ خودرو بخریم یا ازنمایشگاه دار؟
مطلب بعد

یک پاسخ بگذارید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های لازم علامت دارند *